lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Specjalizacje nurkowe

     SNORKELING

snorkelingTo nauka pływania w masce, fajce oraz płetwach. Dzięki temu możliwe jest podziwianie podwodnego świata będąc na powierzchni wody.

 

Więcej…
 

      NURKOWANIE W SUCHYCH SKAFANDRACH (DRY SUIT DIVER) PADI

suchyW czasie tego kursu kursant razem z instruktorem wykonuje 2 nurkowania poprzedzone sesją ćwiczeń na basenie. Sesja ta pozwala na przećwiczenie ważnych umiejętności i regulowania pływalności przez nurkujących w suchym skafandrze.

Więcej…
 

     NURKOWANIE NITROKSOWE (ENRICHED AIR) PADI

nitroxSpecjalizacja w tym zakresie umożliwia nurkowanie na mieszaninach gazowych o zwiększonej zawartości tlenu (O2), co wydłuża czas nurkowania bezdekompresyjnego w określonych przedziałach głębokości. Specjalizacja ta składa się z zajęć teoretycznych oraz jest połączona z nauką posługiwania się specjalnymi tabelami nitroksowymi.

Więcej…
 

         SPECJALISTA SPRZĘTOWY (EQUIPMENT SPECJALIST) PADI

specjalista sprzetowyKurs ma na celu naukę naprawiania sprzętu, który może popsuć się podczas nurkowania oraz odpowiedniego dbania o sprzęt. Na zajęciach teoretycznych kursant pozna zasady i sposób działania sprzętu nurkowego, dowie się jakie są procedury konserwacji i obsługi sprzętu nurkowego oraz jak radzić sobie z usterkami sprzętu pod wodą.

Więcej…
 

NURKOWANIE NOCNE (NIGHT DIVER) PADI

nocneSpecjalizacja w tym zakresie uczy co powinno się brać pod uwagę podczas nurkowania nocnego, jakiego sprzętu używać, a przede wszystkim komunikacji pod wodą, która różni się od tej w czasie dnia, na co należy zwrócić uwagę w czasie takiego nurkowania. To nurkowanie jest jednym z najbardziej ekscytujących nurkowań, głównie dlatego że ryby śpią w nocy przez co są mniej czujne i można do nich podpływać i dobrze się im przyjrzeć. 

Więcej…
 

  NURKOWANIE NAWIGACYJNE (UNDERWATER NAVIGATOR) PADI

nawigacyjneW czasie tego kursu kursant dowie się jakie są podstawowe korzyści z posiadania umiejętności nawigacji podwodnej i jakie jest są sposoby określania odległości pod wodą oraz jakie cechy powinien posiadać dobry kompas nurkowy oraz jak korzystać z niego pod wodą, aż w końcu jak odnaleźć się pod wodą nie zawsze w dobrej widoczności, ale także w nieznanych nam zbiornikach wodnych, w których będziemy nurkować.

 

Więcej…
 

     PODWODNE FILMOWANIE (UNDERWATER VIDEOGRAPHER)PADI

videoTo program dla osób, które oczekują od nurkowania więcej niż tylko obserwacji otoczenia. Kursant, na tych zajęciach dowie się na jakie cechy należy zwrócić uwagę przy doborze kamery do filmowania podwodnego świata, w jaki sposób woda wpływa na ostrość obrazu oraz kolory, jak trzymać kamerę pod wodą, jaka jest najlepsza pozycja i kąt ustawienia się pod wodą podczas kręcenia podwodnych filmów, jak wchodzić i wychodzić z wody z kamerą, a także jak sprawdzać przygotowany sprzęt przed nurkowaniem oraz jak go konserwować.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2
Brak wydarzeń

List of articles